MicroStrategy w celu podniesienia rezerwy Bitcoinów z ofertą papierów wartościowych o wartości 400 mln USD

MicroStrategy planuje zwiększyć swoją rezerwę Bitcoinów o 400 milionów dolarów.

Firma zamierza pozyskać ten fundusz w drodze oferty papierów wartościowych.

Notowana na giełdzie w Nasdaq’ie firma Bitcoin (BTC), notowana na giełdzie, Microstrategy, ujawniła kolejny plan zakupu jeszcze większej ilości Bitcoinów. Tym razem, planowana inwestycja nie zostanie zrealizowana bezpośrednio z rezerwy. Planowała ona jednak wygenerować kapitał poprzez nową ofertę obligacji zamiennych. Warto zauważyć, że spółka posiada już ponad 400 mln dolarów w swojej rezerwie Bitcoin Billionaire która została otwarta w celu zabezpieczenia się przed inflacją.

MicroStrategy może zwiększyć swoją rezerwę Bitcoinów do 1 miliarda dolarów.

Firma Business Intelligence z Wirginii poinformowała o tym w poniedziałek, mówiąc, że 400 milionów dolarów pochodzących z planowanych obligacji zamiennych zostanie skierowane do Bitcoin – co oznacza więcej zakupów. Dzięki takiemu zakupowi, firma prawdopodobnie przejdzie do historii jako pierwsza korporacja, która w ciągu jednego roku będzie posiadać 1 miliard dolarów w swojej rezerwie Bitcoin. Obecnie firma widzi w Bitcoinie około 785 milionów dolarów.

RelatedPosts
Przewidywanie ceny Bitcoinów: w stałym pościgu za 20.000$
Bitrex, aby umożliwić handel akcjami z Bitcoin, Tether
Czy zwiększone przyjęcie DeFi sprawi, że Bitcoin ponownie skalibruje swoją stałą objętość 21M?
Skok cen Bitcoinów: jak wiele z tego wynika z jego użyteczności?

Całe fundusze zostały zgromadzone tylko w trzech ogromnych zakupów Bitcoinów. Pierwszy i drugi zakup zostały odnotowane między sierpniem a wrześniem. W tym okresie firma kupiła ponad 38.000 Bitcoinów po szacowanej cenie 425 milionów dolarów. Ponownie, 4 grudnia MicroStrategy podniosła rezerwę Bitcoinu o dodatkowy zakup o wartości ponad 300 milionów dolarów, zgodnie z danymi złożonymi przez firmę w amerykańskim urzędzie nadzoru. W sumie spółka posiada 40.824 Bitcoinów.

Korporacyjny holding Bitcoin

Wszystkie zakupy Bitcoinów z MicroStrategy mają swoje źródło w przekonaniu, że kryptokur waluta jest lepszym zabezpieczeniem przed inflacją za pomocą waluty fiat. Posunięcie to wywołało wzrost inwestycji korporacyjnych w czołową walutę kryptokurczową. Na przykład, firma Square Inc. ogłosiła nabycie Bitcoin za pośrednictwem MicroStrategy za 50 milionów dolarów. Inne popularne firmy posiadające Bitcoin to Galaxy Digital, Voyager, Riot Blockchain itd.